30-денний термін дії "жовтого" COVID-сертифікату: Кабмін посилив вимоги щодо вакцинації

30-денний термін дії "жовтого" COVID-сертифікату: Кабмін посилив вимоги щодо вакцинації
Читать на русском

Раніше "жовтий" COVID-сертифікат діяв 120 днів.

В Україні "жовті" COVID-сертифікати, які людина отримує після першого щеплення від коронавірусу, діятимуть лише 30 днів.

Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні у середу, 24 листопада. Пише APnews.

Очевидно, що після цього терміну людина не зможе скористатися сертифікатом, поки не отримає другу дозу вакцини проти COVID-19. Якщо ж друге щеплення буде зроблено, то COVID-сертифікат "перетворюється" на "зелений", термін його дії - 365 днів.

Варто зазначити, що раніше "жовте" свідоцтво про вакцинацію діяло протягом 120 днів.

Примітно, що інтервал між введенням першої та другої дози вакцини AstraZeneca в Україні становить від 4 до 12 тижнів (28-84 дні). Але під час засідання уряду міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко не уточнив, чи це означає, що тим, хто вакцинується AstraZeneca, "жовтий" сертифікат буде недоступний через 30 днів.

Додамо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що в Україні близько 600 тисяч громадян не з'явилися на щеплення другою дозою вакцини проти коронавірусу. Не виключено, що таке посилення щодо терміну дії "жовтого" COVID-сертифікату пов'язане з масовою неявкою на отримання другого щеплення проти коронавірусу.

Раніше APnews повідомляв, в Україні посилили контроль за перевіркою дотримання карантинних обмежень. Тепер COVID-сертифікати повинні перевірятись через програму "Дія" за допомогою спеціального пристрою.

Новини партнерів

Нацгвардії і ДПС виділили 175 млн гривень на захист українського кордону від "нелегалів" з Білорусі
Антивакцинатори у Києві принесли на мітинг плакати з QR-кодом, що веде на сайт "Єдиної Росії". Фото