16-річним підліткам можна буде ставати мерами "з дозволу батьків": нардеп розкрила подробиці законопроекту

16-річним підліткам можна буде ставати мерами "з дозволу батьків": нардеп розкрила подробиці законопроекту
Читать на русском

При цьому автор законопроекту визнає, що така ініціатива "не на часі", бо у суспільстві її сприйняли досить негативно. Тому коли може бути проголосований законопроект - наразі невідомо

У Раді запропонували дозволити 16-річним підліткам балотуватись у мери. При цьому потрапити у владу дітям буде не так вже й просто, а доведеться мати "письмовий дозвіл батьків".

Про це APnews пише з посиланням на заяву одного з ініціаторів резонансного законопроекту, нардепа від групи "Довіра" Лариси Білозір в ефірі "Першого незалежного".

"Там потрібна буде письмова угода батьків. Потрібні будуть також зміни у Цивільному кодексі, згідно з яким на сьогоднішній день громадянська дієздатність настає з 18 років. Тому, звичайно, потрібно буде мати згоду батьків або людей, які їх замінюють", - пояснила нардеп.

За її словами, відсутність у дітей знань та досвіду для керівництва містом «не так вже й страшно», адже навіть не всі нардепи мають вищу освіту.

«Ви недооцінюємо наших дітей. Деякі 16-річні діти у кілька разів розумніші, ніж деякі дорослі», – вважає нардеп.

У підсумку політик зробила висновок, що громадськість відреагувала негативно і, судячи з реакції на цю ініціативу – це «не на часі». А ще Білозір попросила: "не розводити хайп навколо законопроекту".

Як повідомляв APnews, в Україні хочуть дозволити 16-річним балотуватися у мери.

Читайте також:
Законопроект про "16-річних мерів": у Раді кажуть, що підлітки зможуть керувати містами і без освіти

Новини партнерів

У Києві власники МАФу накинулися на демонтажників з кулаками і зброєю - відео
Байден: Україна – союзник, але колективна оборона НАТО на неї не поширюється