10000 далекобійників ЄС влаштували масові протести та бійки з поліцейськими на кордоні Франції та Британії

10000 далекобійників ЄС влаштували масові протести та бійки з поліцейськими на кордоні Франції та Британії
Читать на русском

Водії перебувають в антисанітарних умовах без води та їжі

У графстві Кент Британія спалахнули протести та сутички між 10000 далекобійниками й місцевими поліцейськими, що охороняють порт Дувр - головне сполучення між Європою і Британією.

Про це повідомляє APnews з посиланням на DailyMail.

Понад 10000 далекобійників спробували пробратися через кордон, щоб потрапити на материк до Різдва. Критикуючи прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона, вони пішли напролом до кордону:

"Відкрий кордон! Ми просто хочемо додому. Пішов ти, Джонсон!"

У якийсь момент кілька з протестуючих побігли на офіцерів Британії, показуючи негативні тести на Covid-19, але ті заявили про їх підробку. Це і стало причиною гніву та зіткнень між водіями й поліцейськими.

Поліція зазначила, що покинути Британію зможуть лише ті, хто виконає всі вимоги уряду Джонсона у зв'язку з останніми спалахами коронавірусу в країні.

Емануель Макрон хотів зовсім заблокувати кордон з Великобританією навіть з негативним тестом на Covid-19 за останні 72 години, але в результаті тиску з боку світових лідерів ЄС, він відступив і дозволив в'їзд в країну.

Але водії спростовують цю інформацію:

"Ми втомилися від цього - я був в Дуврі 2 дні та хочу провести Різдво вдома. Французи заявили, що їх кордон відкривається, але ми не бачили ніяких доказів того, що це правда. Тисячі людей стоять у черзі, щоб пройти через порт, всі дороги зупинені. Ніхто не хоче ще одну ніч спати у своїй кабіні", - розповів поляк.

10000 далекобійників ЄС влаштували масові протести та бійки з поліцейськими на кордоні Франції та Британії

Поліцейські висловили своє співчуття водіям:

"Я розумію, чому вони зляться, але вони направляють свій гнів на нас, коли правила встановлює французька влада. Проблема в тому, що багато хто з цих водіїв розмахують підробленими тестами на Covid-19".

Щоб розв'язати проблему біля протоки Ла-Манш, необхідно проводити по 6000 тестів в день. Держсекретар Британії Роберт Дженрік заявив, щоб переправити далекобійників на іншу сторону Ла-Маншу, знадобиться як мінімум кілька днів. Водії повинні будуть пред'явити негативний результат на Covid-19 за останні кілька годин.

Місцева влада влаштувала в аеропорту Манстон тестування водіїв на Covid-19, але і там не все гладко. Далекобійники влаштували акцію протесту довжиною в 30 кілометрів, зламавши огорожі та перекривши дороги.

Ще кілька пунктів було створено в парку розваг Dreamland і біля входу в порт Дувр, але автомагістралі також були заблоковані фургонами та автомобілями.

Багато водіїв чекають свої результати вже кілька днів, хоча уряд Великобританії заявив, що результати повинні прийти протягом декількох годин на їх електронну пошту:

"Вони не розуміють, що вони хочуть. Виникла плутанина в тому, які форми нам потрібні та який QR-код треба просканувати. Після тесту ми поїхали назад у Дувр, але там все закрито, ніхто нікуди не збирається їхати".

"Нас просто ганяють з одного пункту в інший", - заявили румунські далекобійники.

10000 далекобійників ЄС влаштували масові протести та бійки з поліцейськими на кордоні Франції та Британії

Раніше APnews повідомляв, новий штам коронавірусу змусив британців скуповувати всю туалетний папір і продовольчі товари в супермаркетах.

Новини партнерів

Суд дав можливість вийти під заставу майору, через якого курсанткам повідривало ноги
Салют на похованні Кернеса: поліція почала пошук хуліганів