1000 грн для вакцинованих: Зеленський підписав закон про виділення 8 млрд гривень

1000 грн для вакцинованих: Зеленський підписав закон про виділення 8 млрд гривень
Читать на русском

Програма "єПідтримка" передбачає виділення вакцинованим українцям 1000 гривень в якості ваучера.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до ЗУ про державний бюджет на 2021 рік (№6297), яким виділяється 8 млрд гривень на допомогу бізнесу в рамках реалізації програми "єПідтримка".

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради, передає APnews.

Законом передбачається, що доходи і видатки держбюджету збільшаться на 10,2 млрд гривень за рахунок надходження по загальному фонду держбюджету від ПДВ з ввезених на митну територію України товарів.

Із вказаної суми 8 млрд гривень виділяється Міністерству економіки за бюджетною програмою "Надання допомоги в рамках програми "єПідтримка"".

Зазначимо, коли закон ухвалили у першому читанні, то йшлося про виділення 3 млрд гривень, однак до другого читання обсяг видатків збільшили до 8 млрд.

Водночас, Кабінету міністрів було доручено затвердити порядок надання допомоги в рамках програми "єПідтримка", її розмір та вимоги до суб'єктів та у триденний строк з дня набрання чинності закону прийняти нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації.

Крім того, із 10,2 млрд грн 2,2 млрд грн виділяється на збільшення видатків загального фонду за програмою "Заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками".

Нагадаємо, програма "єПідтримка" передбачає виділення вакцинованим українцям 1000 гривень в якості ваучера. Кошти можна буде витратити на чітко визначений перелік послуг. Програма розрахована на підтримку бізнесу, який найбільше постраждав у карантин. Старт програми запланований на 19 грудня.

Як повідомляв APnews, радник Зеленського роз'яснив, чому вакциновані не отримають 1000 грн "живими" грошима.

Новини партнерів

СБУ повідомила, що запобігла масовому розстрілу в коледжі на Черкащині
Київ став лідером з вакцинації від COVID-19 в Україні