10, 15 чи 20 тисяч хворих? Ляшко пояснив, чому постійно змінюється цифра "тотального локдауну" в Україні

10, 15 чи 20 тисяч хворих? Ляшко пояснив, чому постійно змінюється цифра "тотального локдауну" в Україні
Читать на русском

Це пояснюється тим, що система охорони здоров’я постійно збільшує свою готовність надавати медичну допомогу.

В Україні можливе повторне введення жорсткого карантину. Але невідомо, коли це може трапитись, бо уряд, МОЗ та Зеленський постійно говорять про різні цифри. Заявлялось то про 10 тисяч хворих на добу, то про 15 тисяч хворих щоденно. А потім Степанов заявив, що повний локдаун буде тільки при 20 тисячах.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, чому цифри відрізняються. За його словами, це пояснюється тим, що система охорони здоров’я постійно збільшує свою готовність надавати медичну допомогу. Про це APnews пише з посиланням на його заяву в ефірі “Україна 24”.

“Ми постійно збільшуємо готовність системи охорони здоров’я надавати медичну допомогу хворим з коронавірусом. Тому і збільшується ця цифра. Проведено декілька селекторних нарад, декілька зустрічей, і ми розуміємо, що сьогодні спроможність системи охорони здоров’я знову збільшилась”, - сказав Ляшко.

Та наголосив, що влада буде робити все можливе, щоб не допустити введення жорсткого карантину знову. Та наголосив, що цифри ще будуть зростати, але у всьому є межа.

“Цифри готовності нашої системи постійно будуть зростати. Але вони також не безмежні. Так, на початку березня в нас були готові 12 тисяч ліжок для хворих з інфекційними хворобами. Сьогодні - це 52 тисячі ліжок. Ми нарощуємо потужності, перепрофілюємо лікарні, перепрофілюємо санаторії та говоримо про розгортання тимчасових шпиталів, які будуть на базі виставкових центрів тощо. Але розгортати ліжка можна, проблема тут якраз в тому, щоб знайти більшу кількість медичних працівників”, - пояснив головний санітарний лікар.

APnews також писав, що МОЗ терміново розгортає "коронавірусний госпіталь" в Палаці Спорту, що у Києві. Також про те, що в Києві можуть знову закрити метро і заборонити маршрутки.

В Україні в один тур офіційно обрали 27 мерів
Олександр Бабіков звільнився з посади заступника директора ДБР

Новини партнерів